25 Wrzesień 2020 19:00

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na Kołobrzeskie Koncerty Kameralne. To cykl pięciu koncertów, które odbywać się będą tej jesieni.

Wystąpi w nich wielu znakomitych artystów związanych z naszym regionem, jak również międzynarodowych jak francusko-rosyjski skrzypek Fedor Rudin czy Tomasz Tomaszewski I-szy koncertmistrz berlińskiej Deutsche Oper, a także, w jednym z koncertów artyści Akademii Baltic Neopolis Orchestra – najlepsi absolwenci studiów muzycznych w Polsce w minionym roku.

Tymczasem RCK zaprasza na otwierający cykl koncert pt. „Mistrzowskie zagrania” utrzymany w iście włoskim stylu. Odbędzie się w piątek 25 września o godz. 19.00 w sali widowiskowej.

Orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchestra, którą poprowadzi koncertmistrz Filharmonii i Opery Wiedeńskiej Fedor Rudin zaprezentuje przekrój nastrojów i kunsztu włoskich twórców (od XVIII- do XX w.). Taki zestaw dzieł z pewnością dobrze wpisze się w okres schyłku lata i początek melancholijnej, ale pięknej jesieni. Utrzymane w pogodnym nastroju Divertimento jednego z trzech wielkich klasyków wiedeńskich Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz spotkanie z jednym z największych kompozytorów opery włoskiej – Giacomo Puccinim, uczynią ten wieczór dynamicznym i zaskakującym w swym włoskim, kaprysowym kontekście.

Bilety na koncert w cenie 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel. 94 35 249 49 w. 49, i na www.kupbilecik.pl.

 

Program koncertu:

Wolfgang Amadeusz Mozart – Divertimento F dur KV 138

Hugo Wolf – The Italian Serenade

Nino Rota – Concerto per Archi

Niccolò Paganini/Edison Denissow – Five Caprices for Violin and String Orchestra

Giacomo Puccini – Crisantemi Pietro Antonio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *