20 Marzec 2021 19:00 / 21:00

 

“Całować umiem tak, jak Tangolita… Kameralny wieczór z muzyką operową i operetkową”

Iwona Wall (mezzosopran),

Kinga Książczyk (fortepian), gościnnie: Konrad Książczyk (fortepian)

20.03.2021 sala widowiskowa

Serdecznie zapraszamy naszą drogą publiczność na kolejny koncert kameralny „na żywo”. Tym razem spotkamy się z dawno na naszych scenach nie goszczącą Iwoną Wall, znaną w Kołobrzegu z Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki”, związaną obecnie z poznańskim środowiskiem artystycznym. W ubiegłym roku ta zdolna, obdarzona pięknym mezzosopranem wokalistka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej, a posiada już całkiem spore doświadczenie sceniczne. Na scenie Teatru w Grudziądzu śpiewała partię Łucji w spektaklu operowym „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego. W Teatrze Wielkim w Poznaniu kreowała partię Jadwigi w studenckim spektaklu „Kontuszowy Moniuszko”. W większych składach wykonawczych brała udział w Festiwalu Mozartowskim „Mozart OFF” organizowanym przez Warszawską Operę Kameralną, Jubileuszowym XV Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, X Jubileuszowym Letnim Festiwalu Muzycznym w Kutnie. Ciekawostką jest, że Iwona Wall przed dwoma laty swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago. Na fortepianie towarzyszyć mezzosopranistce będzie Kinga Książczyk, absolwentka z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, laureatka m.in. takich nagród jak nagroda specjalna na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, czy I nagroda na XV Festiwalu “Music without limits” w Druskiennikach na Litwie. Gościnnie w koncercie wystąpi również pianista Konrad Książczyk.

Bilety w cenie 25 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1, tel. 094 35 249 49. Zapraszamy!

Noty biograficzne:

Iwona Wall

W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej, a w 2017 roku Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Początek swojej drogi artystycznej zawdzięcza Zespołowi Piosenki i Tańca „Tirlitonki” z Kołobrzegu, którego była członkinią przez 12 lat. Wraz z zespołem „Tirlitonki” występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz została laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych artystów i pedagogów m.in. Jacka Laszczkowskiego, Dariusza Stachury, Mariusza Kwietnia, Jadwigi Rappe, Evy Blahovej, Valerie Girard, James’a Grey’a, Brygidy Bziukiewicz-Kulig, Bożeny Harasimowicz, Jadwigi Gałęskiej-Tritt, Anny Jeremus-Lewandowskiej. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami t.j. Krzysztof Penderecki, Przemysław Neumann, Jose Maria Florencio, Maciej Figas, Bartosz Michałowski, Warcisław Kunc, Łukasz Borowicz, Jan Zarzycki, Aleksander Gref.

W 2015 roku na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego. W 2019 kreowała partię Jadwigi w studenckim spektaklu „Kontuszowy Moniuszko” w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Uczestniczyła w koncertach z towarzyszeniem orkiestr i zespołów kameralnych podczas m.in.: Festiwalu Mozartowskiego „Mozart OFF” organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, Jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, X Jubileuszowego Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. W sierpniu 2019 swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago.

Jako wokalistka realizuje wiele projektów edukacyjnych, estradowych i teatralnych występując na scenach teatrów i filharmonii, w kraju i za granicą.

Kinga Książczyk

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. M. Pabicha (2015). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną w kraju i za granicą. Koncertuje jako solistka recitali, koncertów kameralnych i koncertów symfonicznych. Od 2010 roku jest związana z Instytutem Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracuje ze śpiewakami operowymi jako pianista – korepetytor. Kinga Książczyk jest laureatką nagrody specjalnej na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2011) oraz nagrody pozaregulaminowej w III edycji tego konkursu (2014), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, Włochy (2012), laureatką 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2012) i I nagrody na XV Festiwalu “Music without limits” w Druskiennikach, Litwa (2015).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *