7 Maj 2021

Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich zaprasza na wystawę fotografii Witolda Kucaja, która potrwa do 15 maja.

Fotograficzna twórcza podróż Witolda Kucaja trwa już ponad pół wieku (pierwsze zdjęcia wykonał w 1966 r.). – W fotografii artysta ma ulubione motywy, którym poświęca czas i niebywały talent. Buduje swe pejzaże ich nastrojowością, podziałem kompozycyjnym, charakterystyką krajobrazów. Precyzyjna kompozycja motywu uwzględnia też kolor pory dnia, dynamikę i temperaturę grających w przestrzeni świateł, a wszystko „zamienia” jego fotografie w swoiste malarstwo pejzażu. Na fotograficznych obrazach kontury się zacierają, światło i kolor pokrywa każdy element powierzchni. Inne zaś bazują na mocnym, niemal graficznym kontraście, ale z uproszczonym kolorytem jak w litografii – opowiada Dariusz Kaleta. – Witold Kucaj nie stroni także od fotografii reportażowej, jak i portretowej. Odciska na każdym ze zdjęć swoje własne niepowtarzalne piętno. Jest jak romantyk, którego serce przenika całą twórczość.

Wystawa w 80. rocznicę urodzin autora jest dostępna w reżimie sanitarnym. Obowiązują maseczki (zakryte usta i nos), dezynfekcja rąk oraz limit wstępu: 1 osoba na 15 m kw. Wernisaż wystawy 14 maja w GSW o godz. 19.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *